Англійська с пелюшок. Коли і як починати?

Кожен вважає свого малюка маленьким вундеркіндом. І не дивно, адже, то за якихось кілька років дитина перетворюється на людину, яка вміє ходити, розмовляти, та окрім того виконувати (як для малечі) складні логічні задачі, користуватися технікою тощо . Дитина як губка вбирає в себе всю інформацію, яка його оточує.

У сучасному світі від зовсім маленьких дітей чекають дуже багато чого, і, звичайно, всі хочуть, щоб дитина почала швидко вивчати англійську мову. Майже перед кожною мамою постає питання: «Коли ж власне дитині починати вивчати англійську мову?». Хтось вважає, що робити це необхідно чи не з пелюшок, хтось починає навчання тільки після того, як дитина почне розмовляти рідною мовою, а хтось упевнений, що розмовляти англійською його дитя навчать у школі.

Варто відмітити, що згідно теорії Ноама Чомські, який є відомим лінгвістом і дослідником у цьому напрямі, маленькі діти володіють вродженою здатністю, що полегшує освоєння певної мови. Це пояснюється тим, що цей вроджений «механізм», який знаходиться у головному мозку людини, на ранніх етапах життя дозволяє швидко увібрати в себе великий словниковий запас і граматичну будову будь-якої природної мови, таких як англійська, французька, чи рідна мова. Проте, дослідники довели, що здатність сприймати інформацію цим механізмом значно знижується з віком. Це основна причина, чому у дорослому віці складніше вивчити мову у порівнянні з дитиною, яка в змозі оволодіти нею, незважаючи на відсутність формального (будови мови, важких граматичних конструкцій тощо) вивчення мови.

Я б порадила батькам починати знайомити малюка з іноземною мовою вже з раннього віку. Кращий спосіб для батьків, які самі говорять англійською, розділитися: тато хай говорить з дитиною рідною мовою, а мама — англійською, або навпаки. Так можна спілкуватися вже з перших місяців життя дитини. У цьому разі, все, що б не робила дитина, доцільно дублювати англійською мовою. Так вона буде самостійно опановувати основи лексики. Спеціальні ігри для вивчення англійської можна не купувати. На перших етапах достатньо буде всі жести, дії, рухи супроводжувати англійською, так дитина зможе співвідносити не лише предмети та об’єкти, але й абстрактні речі з мовою. Дитячі мультфільми бажано дивитися також англійською і при цьому не має бути альтернативи рідною мовою. Тим більше, мультфільми побудовані так, що все зрозуміло з контексту. Більше того, діти дуже полюбляють пісні, і не лише слухати, а й співати. Тому впродовж дня також можна слухати музику англійською, вчити вірші і співати колискові на добраніч.

Вивчення мови буде значно результативніше, якщо вивчати її в групі однолітків. Тут і цікаві завдання, активні ігри, а також можливість на цілу годину поринути в англомовне середовище. Починати навчання можна вже з 1,5–річного віку.
Подібні заняття ми проводимо два рази на тиждень, це дозволяє більш швидко опанувати мову та буди постійно зацікавленим у наступному занятті. Діти завжди з великою радістю чекають наступної зустрічі з педагогом та з іншими дітками.

29 — 30 квітня відбудеться  Семинар по раннему развитию «Smart Kids» , на якому ми будемо розглядати специфіку навчання англійської мови у діток від 1,5 року.

Пам’ятайте, що дитина пізнає світ через вас, і якщо англійська мова є частиною вашого життя, тоді і дитину вона зацікавить.
Автор: Кравченко Катерина, педагог, спікер у Тренінговому центрі «Тотоша».