Як власнику дитячого центру не вигоріти на роботі?

Як гадаєте, для чого я створила власний бізнес?

Ну авжеж, аж ніяк не для того, щоб працювати 24 години на добу сім днів на тиждень. Однак на перших порах уникнути виснажливої праці аж ніяк не вдасться. І мені доводилося працювати до знемоги, викладатися на всі сто відсотків. Я була схожа на багаторуку істоту, котра виконує десятки функцій одночасно. Це неймовірно виснажує. Після тяжкого робочого дня хочеться просто лягти на диван і дивитися у стелю. Саме так! Відімкнути мозок і не рухатися. Оце був мій відпочинок.

Згодом я усвідомила, що такий вид відпочинку не задовольняє мене. Я не встигаю відновитися. Вікенд минає так швидко, і — що найбільш прикро — після нього не залишається жодних хоч трохи притомних спогадів.

У чому причина?

Гадаю, що помилка у виборі такого пасивного відпочинку полягає у тому, що він не здатний наситити нас позитивними враженнями, радістю, насолодою. Він схожий на білий аркуш паперу, йому бракує яскравих барв життя! Це ніби маленький перепочинок перед наступним забігом.

Зараз я відпочиваю інакше і ось вам декілька дієвих порад, як зробити ваш відпочинок ефективним та натхненним:

  • Варто планувати відпочинок заздалегідь. Ви можете включити у ваш «список вихідного дня» декілька пунктів, що включають види діяльності, які хотілося б здійснити. Виділіть декілька хвилин впродовж тижня на те, що помріяти: де ви хочете побувати, що хочете зробити, із ким зустрітися. Можливо, ви давно хотіли поплавати на човнику по озеру в парку. Або покататися на ковзанах. Подивитися фільм або відвідати нову кав’ярню.
  • Подумайте, з ким би ви хотіли провести час впродовж вашого вікенду. Зі своєю родиною, друзями або подругою, із якою вже тривалий час не вдається зустрітися… Повідомте близьким про свої задуми: подзвоніть їм або надішліть повідомлення у соцмережах. Поділіться своїми планами та забаганками. Узгодьте деталі. Поцікавтеся побажаннями ваших партнерів по відпочинку. Виходячи з цієї інформації, скоригуйте свої плани.
  • Також раджу скласти «план Б» на випадок, якщо виявиться, що ваші основні плани з якихось причин неможливо здійснити. Як ви проведете свій час? У кожного з нас є заняття, які додають нам енергії, впевненості, радості. Це може бути спорт, або прогулянка на природі, відвідування світських заходів або художніх виставок. Читання книжок, вишивання, малювання тощо. Єдина порада: нехай це заняття не стосується думок про роботу.
  • Так, забудьте про роботу! Пориньте з головою у вир життя. Нехай ваш мозок «провітриться» від думок, рішень, проблем. Це допоможе вам більш ефективно діяти у робочий час.
  • Не нехтуйте можливістю приділити увагу власному тілу та здоров’ю. Так, коли у нас дедлайни, стреси і зажди бракує часу, складно дотримуватися якихось правил здорового способу житття. У вихідні дні прислухайтеся до себе: здоровий сон, більше чистої води, менше важкої їжі, час на свіжому повітрі – і ваш організм буде вам вдячний.
  • Рух – це те, що стимулює мозок, приносить задоволення тілу і дарує неймовірні емоції. Теніс, біг, йога, катання на велосипеді? Оберіть собі заняття. Або пробуйте щоразу щось нове!
  • Спілкування – це те, що надає сенс нашому життю, нашій діяльності. Справжнє, щире спілкування із близькими, можливість розділити з кимось власні досягнення, тривоги, печалі – це щастя. Не забувайте присвятити дорогоцінний час спілкуванню. І ви відчуєте, як воно збагачує ваш внутрішній світ, надихає на нові звершення, піднімає самооцінку, розкриває ваші крила!
  • Пам’ятайте, що час – це найцінніший ресурс. І в наших силах розподілити його мудро, з користю для здоров’я і з максимальним задоволенням. Тож беріть фарби та пензлики до рук – і мерщій розфарбовувати білий аркуш!

Бажаю вам приємного відпочинку!