Ідея створити приватний дитячий садок – перспективна та приваблива, проте початок шляху завжди лякає невідомістю та невизначеністю.
Одне з найчастіших питань, яке хвилює майбутніх власників приватних дитячих садків: скільки ж потрібно інвестицій?
Починаючи велику справу, важливо знати: чи вистачить ресурсів? І якщо ні, то скільки їх не вистачає? Починати зараз чи пізніше? Який термін окупності бізнесу? Коли можна вийти на точку беззбитковості, вийти на запланований прибуток?
Ми постаралися відповісти на актуальні питання максимально чесно і порахували мінімальну суму, яка потрібна для початку. Звернемо увагу, що ці дані актуальні на 2024-2025 навчальний рік. Отже, почнемо рахувати.
Яких вкладень потребує дитячий садок?
Приміщення – один із ключових моментів. Яке воно – своє чи чуже, з ремонтом чи без? Припустимо, ви орендуєте приміщення, якому потрібний косметичний ремонт. Для приватного дитячого садка знадобиться приміщення щонайменше 150 квадратних метрів. Чому саме таке? У ньому мають розміститися 3 групи дітей (2-3 роки, 3-4,5 роки, 4,5-6 років), кожна по 10 осіб. Садок, розрахований менше, ніж на 30 дітей, буде нерентабельним або дуже дорогим.
Що має бути у вашому приміщенні?
- кухня (кімната для роздачі їжі);
- роздягальня;
- три кімнати для трьох груп;
- санвузли
- вчительська та комора (факультативно).
Корисний лайфхак: ви можете заощадити на оренді додаткової кімнати (спальні), якщо використовуватимете мобільні ліжечка.
Оренда такого приміщення коштує приблизно 1500 доларів на місяць. При укладанні договору оренди необхідно сплатити за перший та останній місяць, разом 3000 доларів.
Ремонт приміщення.
Щодо ремонту приміщення, рекомендуємо робити косметичний ремонт у рахунок оренди, вартість якого складе 30 доларів за квадратний метр.
Тут важливо сказати, що якщо приміщенню буде потрібний серйозний ремонт, то сума буде значно більшою. Можливо, вам пощастить домовитися з власником приміщення про ремонт на рахунок оренди, але тоді зросте перший пункт на кількість місяців, витрачених на ремонт.
Меблі та обладнання коштуватимуть 100 доларів на квадратний метр. Усього – 15 000 доларів.
Реклама – ще одна важлива стаття витрат. Сайт, зовнішня та друкована реклама, за нашими підрахунками, вкладаються у суму 1500 доларів.
Зарплатня працівників. На цю статтю рекомендуємо закласти 3 000 доларів – з розрахунком на оплату праці трьох вихователів, нянь, прибиральниці та адміністратора. Важливо: зарплатний фонд потрібно закладати на кілька місяців уперед, поки ваш приватний дитячий садок вийде на точку беззбитковості.
Отже, загальна сума становить 27 000 – 33 000 доларів.
Щомісячні витрати:
- оренда 1500 $;
- комунальні платежі близько 200 $;
- податки — від 200 $;
- поповнення матеріальної бази — 300 $;
- непередбачені витрати — 100 $;
- реклама — 100 $.
А які прибутки?
Припустимо, ми набрали лише 30 дітей, і оплата послуг нашого закладу складає 300$. Ми отримуємо суму 9 000 $ на місяць.
У результаті отримуємо 2 000 $ щомісячного чистого прибутку. Рентабельність цього бізнесу з нашого досвіду, спостереження та підрахунків зазвичай становить 25 — 40%.
Способи додаткової монетизації:
- Дитячі табори;
- Курси та інтенсиви;
- Майстер-класи;
- Магазинчики;
- Лекції та семінари;
- Суборенда;
- Підготовка до школи;
- Ранній розвиток;
- Свята;
- Опціональні послуги (гуртки, овертайми, вікенди).
Ризики
Важливо також розуміти та враховувати можливі ризики. У бізнесі приватного дитячого садка вони можуть бути такими:
- Сезонність клієнтського потоку;
- Епідемії;
- Зміни у законодавстві;
- Зниження рівня платоспроможності клієнтів;
- Непередбачені витрати;
- Демпінг від конкурентів;
- Збільшення вартості оренди;
- Підвищення вартості харчування, різних повсякденних товарів, зарплат працівників, податків тощо;
- Проблеми з набором кадрів;
- Нестача оборотних коштів.
Чи хороший бізнес – приватний дитячий садок? Ми вважаємо, що так, якщо підійти до справи з розумом і терпінням.
Окупність та вихід на точку беззбитковості
На наш досвід (а ми відкрили вже понад 40 дитячих закладів по всій Україні та за кордоном), термін окупності приватного дитячого садка становить 1,5 – 2 роки. Вихід на точку беззбитковості триватиме близько 2-4 місяців. Вихід на запланований прибуток – 1 рік.
Якщо Ви розглядаєте ідею відкрити свій приватний дитячий садок, але не знаєте чи впораєтеся, чи вистачить вам грошей, чи варто починати цю справу у вашому місті, Ви завжди можете звернутися до нас за безкоштовною консультацією.
Також ми завжди раді підтримати Вас на шляху від задуму до стабільного прибутку. Спеціально для цього ми розробили унікальну програму «Прибутковий дитячий садок» і в рамках неї відкрили вже понад 40 дитячих закладів по всій Україні та за кордоном.
Бажаємо вам успішного бізнесу!